Nové Zámky Okolie

Nové Zámky Okolie

Nové Zámky Okolie

Nové Zámky Okolie
Nové Zámky Okolie

Nové Zámky a jeho okolie leží v rovinatej krajine úrodnej Podunajskej nížine, na rozlohe 72,56 km². Nové Zámky Okolie sa nachádzajú na dôležitej dopravnej spojnici medzi hlavným mestom Slovenska Bratislavou a maďarským hlavným mestom Budapešťou. Mesto je centrom rovnomenného okresu v Nitrianskom kraji.

Nové Zámky sa nachádzajú v strednej časti Podunajskej nížiny, ktorá je súčasťou Malej dunajskej kotliny. Mestom preteká rieka Nitra, 6 km východne tečie rieka Žitava a na severe od mesta preteká potok Chrenovka.

Mesto bolo pôvodne vybudované na rozsiahlom Novozámockom močiari. Leží v nadmorskej výške 119 m. Nové Zámky sú vzdialené 100 km od Bratislavy a 120 km od Budapešti. Podľa udajov zo dňa 31.12.2011 bolo z 39 585 obyvateľov v Nových Zámkoch 30 631 (69,67%) Slovákov a 11 630 (27,52%) Maďarov. Hustota obyvateľstva v Okrese Nové Zámky je v súčasnej dobe 545,47 obyv./km².

Väčšia časť mestských kultúrnych pamiatok bola zničená počas druhej svetovej vojny.

V Nových Zámkoch a Okolí sa nachádza množstvo zdrojov termálnej vody, čo dokazujú aj termálne kúpele, ktoré sú hojne vyhľadávaným cieľom. Nové Zámky ponúkajú tiež široké spektrum športového vyžitia. V Okolí mesta Nové Zámky sa nachádza 59 obcí a 2 mestá.

Nové Zámky Okolie

[symple_googlemap title=“Nové Zámky Okolie“ location=“Nové Zámky, Slovensko“ zoom=“9″ height=250]

 

Mestá

Obce

 

Andovce Kamenica nad Hronom Pavlová
Bajtava Kamenín Podhájska
Bánov Kamenný Most Pozba
Bardoňovo Kmeťovo Radava
Belá Kolta Rastislavice
Bešeňov Komjatice Rúbaň
Bíňa Komoča Salka
Branovo Leľa Semerovo
Bruty Lipová Sikenička
Čechy Ľubá Strekov
Černík Malá nad Hronom Svodín
Dedinka Malé Kosihy Šarkan
Dolný Ohaj Maňa Trávnica
Dubník Michal nad Žitavou Tvrdošovce
Dvory nad Žitavou Mojzesovo Úľany nad Žitavou
Gbelce Mužla Veľké Lovce
Hul Nána Veľký Kýr
Chľaba Nová Vieska Vlkas
Jasová Obid Zemné
Jatov Palárikovo  

Nové Zámky Okolie

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.
[gs-fb-comments]

One thought on “Nové Zámky Okolie

Comments are closed.