Krytá plaváreň Relax komplex

Krytá plaváreň Relax komplex

Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky Bývalé mestské kúpele existujú už od roku 1964. Začiatkom deväťdesiatych rokov sa mesto rozhodlo pre ich kompletnú rekonštrukciu. V januári 1996 otvorili zrekonštruované priestory mestských kúpeľov pod novým názvom Relax komplex.

Objekt patrí pod Správu cestovného ruchu a nachádza sa vo veľkej presklenej budove na Tureckej ulici. Celé ľavé krídlo budovy majú prenajaté súkromní podnikatelia, ktorí v týchto priestoroch prevádzkujú biokozmetiku, kaderníctvo a holičstvo, kozmetický salón, fitness-centrum, sauna a cestovná kancelária.

V pravom krídle budovy Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky sa nachádza bazén, ktorý je otvorený desať mesiacov v roku. Kapacita bazéna je najviac vyťažená v zimných mesiacoch. V okolí bazéna pod veľkými sklenými oknami je množstvo živých kvetov, medzi ktorými prevládajú palmy.

Detský bazén má hĺbku 60 cm a pre dospelých dosahuje max. hĺbku 180 cm. Na bezpečnosť návštevníkov počas celého dňa dozerajú dvaja profesionálni plavčíci.

Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky

Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky

Krytá plaváreň Relax komplex Nové ZámkyRelax komplex sa nachádza pri kruhovom objazde, blízko centra mesta, na Tureckej ulici v Nových Zámkoch.

Budova sa delí na dve časti, vpravo je samotná plaváreň, kde sa dá prekrásne uvolnit a  zaplávat si vo velkom plaveckom bazéne. V ľavej časti sa nachádza posilňovňa, bar, soláriá, kaderníctvo, zopár obchodíkov a cestovná kancelária.

Voda v bazéne je príjemná, nie studená, hĺbka je primeraných 180 cm a v detskom bazéne primeraných a príjemných pre deti 50-60 cm. Kapacita bazéna je najviac vyťažená v zimných mesiacoch, keď ľudia z mesta i okolitých obcí zavítajú do priestorov Relax komplexu. Niet sa čo čudovať, veď prostredie, v ktorom sa bazén nachádza, je naozaj ukážkové.

V okolí bazéna pod veľkými sklenými oknami sa návštevníci pri relaxovaní v bazéne môžu pokochať pohľadom na množstvo živých kvetov, medzi ktorými prevládajú majestátne palmy. Prostredie krytej plavárne nie je len pekné a príjemné, ale hygienicky čisté.

V plavárni Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky sa  často organizujú rôzne plavecké sútaže a preteky jak pre mladší dorast tak aj pre dospelých.

Plaváreň je teda určená pre všetkých, ktorý si chcú trochu rekreačne zašportovať, alebo len tak oddýchnuť od každodenného stresu.

V krytom bazéne sa uskutočňujú plavecké preteky, Majstrovstvá Slovenska a tradične sa usporiadavajú dvakrát do roka preteky s medzinárodnou účasťou, ktoré organizujú plavecké oddiely za spoluúčasti SCR. Vedenie SCR bezplatne prenajíma bazén pre Centrum voľného času, ktoré organizuje niekoľkokrát do roka plavecké preteky detí.

 

Zdroj: wikipedia.org


Krytá plaváreň Relax komplex Nové Zámky

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete..

Pridaj komentár