Kinga Czuczor – MISS Hungary

Kinga Czuczor – MISS Hungary

Kinga Czuczor – MISS Hungary

Kinga Czuczor sa narodila v roku 1970 na juhu Slovenska v Nových Zámkoch, bývala pri autobusovej stanici na bývalej ulici Gorkého 6 (neskôr sa ulica premenovala na ulicu Ľudovíta Štúra), blízko slovensko-maďarských hraníc.

Kinga Czuczor
Kinga Czuczor

Kinga Czuczor po ukončení základnej školy Gergelya Czuczora v Nových Zámkoch začala študovať hudobné konzervatórium v Budapešti, kde nakoniec ostala žiť aj so svojou matkou. Kinga Czuczor sa stala prvou Miss Maďarska v roku 1990.

Kinga Czuczor

 Kinga Czuczor Miss Hungary 1990
Kinga Czuczor Miss Hungary 1990

Ako univerzitný študent, pokračovala na zveladení svojej  modelingovej kariéry, ale paralelne ukončila aj stupeň MA nemecký a ruský jazyk na fakulte univerzity ELTE. Po ukončení  štúdia, sa rozhodla vycestovať do USA vykonávať ďalšie štúdie.

Získala štipendium v New York University, kde študovala medzinárodné vzťahy a medzinárodnú politiku. Neskôr vo svojej kariére postuně pracovala v MTV a v medzinárodnej sieti, žije vo Veľkej Británii Spojenom kráľovstve.

Prečo je Kinga Czuczor tak slávna?

Kinga je známa hlavne pre výhru titulu prvá Miss Maďarsko v roku 1990 a tiež ako zastupujúca svoju krajinu (Maďarsko) na Miss sveta 1990, ktoré sa uskutočnilo 8. novembra 1990 v Londýne paládium, London UK a Miss International 13. Oktobra, 1991  v Tokyu.

 

Zdroj: wikipedia.org


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete..

Pridaj komentár