Speváčka Melánia Olláryová

Speváčka Melánia Olláryová

Melánia Olláryová sa narodila *8.augusta 1928 Nové Zámky, zomrela †19.januára 2013 Bratislava. Melánia Olláryová bola slovenská populárna speváčka a bývalá hudobná redaktorka Slovenského Rozhlasu.

Speváčka Melánia Olláryová
Speváčka Melánia Olláryová

Speváčka Melánia OlláryováSpeváčka Melánia Olláryová sa narodila 8.augusta 1928 v Nových Zámkoch. Spevať začala, keď mala 2 roky. Po absolvovaní konzervatória v Nových zámkoch nastúpila ako profesorka spevu.

V rokoch 1951-1952 bola Speváčka Melánia Olláryová redaktorkou hudobného vysielania Československého Rozhlasu v Košiciach. Do Bratislavy sa vrátila v roku 1953. Kolega z redakcie Pavol Polanský založil veľký rozhlasový orchester. Pototm prvé prišli prvé gramofónové nahrávky v Supraphone.

Populárnou hviezdou sa stala Speváčka Melánia Olláryová vďaka skladateľovi Gejzovi Toperzcerovi. Spievaniu populárnych piesní sa venovala od roku 1956. Melánia Olláryová nahrala viac ako 180 skladieb z pera Gejzu Dusíka, Karola Elberta a iných slovenských autorov.

Patrila k popredným speváckym osobnostiam 50. a 60. rokov dvadsiateho storočia. Mnohé z jej piesní doslova zľudoveli.

V roku 1998 bola Melánia Olláryová ocenená čestným občianstvom mesta Nové Zámky. Získala ho ako prejav uznania a vďaky rodáčke mesta Nové Zámky, ktorá svojím jedinečným interpretačným umením prispela k rozvoju pôvodnej slovenskej hudobnej tvorby a pri príležitosti významného životného jubilea, za šírenie dobrého mena svojho rodiska.

Speváčka Melánia Olláryová

Šlágrom roku 1957 bola pieseň Lístoček z brezy a predaj platní prevýšil 600 000 kusov! Hitmi bol aj Dievčatko z Paríža, Maličká slzyčka, Za našou dedinou, Na dobrú noc bozk ti dám, Pre pár modrých očí, Skryl sa mesiac za obláčik. V júli 2008 vyšiel v Opuse kompilačný album RETRO 1958 – 1986 z jej najväčšími hitmi.

84 ročná Melánia Olláriová
84 ročná Melánia Olláriová

Čiperná, 84 ročná Melánia Olláriová speváčka najväčších šlágrov, od malička milovala hudbu, študovala operný spev na konzervatóriu v Bratislave. V 50. a 60. rokoch koncertovala po celom Slovensku aj v Čechách, bola veľmi obľúbená.

Melánia Olláryová bola známa svojou láskou k pekným šatám a na každé vystúpenie si nechala ušiť nové. Mnohé piesne, ktoré v origináli naspievala pani Melánia Olláryová, prevzali iní interpreti a stali sa z nich takmer ľudové. Medzi najznámejšie patria Lístoček z brezy, Maličká slzyčka, Prečo sa máme rozísť, Vlasy ti kvitnú mamička a ďalšie.

Od smrti manžela pred tridsiatimi rokmi žila sama, no stále aktívne. Venovala sa domácemu štúdiu a často sa zúčastňovala besied so seniormi.


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Sociálnej Sieti

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

  Zdroj: aktuálne.atlas.sk

Pridaj komentár