Kúpalisko Štrand Nové Zámky

Kúpalisko Štrand Nové Zámky

Kúpalisko Štrand Nové Zámky – Štrand Emila Tatárika

Kúpalisko Štrand Nové Zámky. Termálne kúpaliská sa nachádzajú na viacerých miestach novozámockého okresu. V Nových Zámkoch je to Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika, ktoré leží pri rieke Nitre a založil ho miestny učiteľ, pedagóg a vášnivý šachista Emil Tatárik podla ktorého je aj kúpalisko pomenované.

Kúpalisko Štrand Nové Zámky
Kúpalisko Štrand Emila Tatárika Nové Zámky

Od júna 2005 je na Kúpalisko Štrand Emila Tatárika  nový vstup cez drevený most, bývalý vstup slúži pre zásobovanie.

Kúpalisko Štrand Nové Zámky ponúka 4 bazény – rekreačný, plavecký, cvičný a detský, v ktorých sa voda neustále vymieňa. Z hĺbky 1 400 m tu vyviera 62 °C teplá voda s výdatnosťou 4,5 l za sekundu. Kúpalisko Štrand Nové Zámky je na rozlohe 7,5 ha s množstvom zelene a krásnej kvetinovej výzdoby sú sústredené základné služby pre rekreantov, športové ihriská, minigolf, ihriská pre deti.

Juhozápad Slovenska sa mnohým z nás spája so slnkom zaliatymi rovinami Podunajskej Nížiny, úrodnými poliami a krásnou prírodou Ponitria. Jedným z centier tohto regiónu je okresné mesto Nové Zámky. Mesto s dlhou a bohatou históriou ponúka okrem kultúrnych pamiatok aj množstvo príležitostí pre oddych. K letným mesiacom v tomto meste neoddeliteľne patrí aj kúpanie.

Kúpalisko Štrand Nové Zámky

Na okraji mesta nájdu kúpania chtiví návštevníci výborne zariadené termálne Kúpalisko Štrand Nové Zámky. Na ploche o rozlohe osem hektárov sa nachádza 6 bazénov. Plavecký bazén má rozmery 50 x 21 metrov. Hĺbka bazénu sa pohybuje od 1,10 do 2 m. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 26 °C. Druhý bazén pre menej zdatných plavcov, je dlhý 25 a široký 12,5 metra. Voda je hlboká 1,5 m o teplote 28 °C .

Pre tých, čo si chcú naplno vychutnať relaxačné účinky termálnej vody je určený tretí, tzv. pokojový bazén s rozmermi 25 x 22 m. V poradí ďalší – relaxačný bazén bol vybudovaný len nedávno a jeho súčasťou je chrlič vody, 12 párov vysokotlakových trysiek a perličkový kúpeľ. Voda v bazéne dosahuje teplotu 32 °C. Kúpalisko Štrand Nové Zámky

Fotogaléria: » Nové Zámky Kúpalisko Štrand

Kúpalisko Štrand Nové Zámky myslí aj na tých najmenších návštevníkov. Pre deti sú pripravené tri atypicky tvarované kruhové bazény a okrem toho je k dispozícii aj tobogan s dojazdovým bazénom s hĺbkou 80 cm. Pre motorizovaných návštevníkov je k dispozícii bezplatné parkovisko pred vstupom do areálu. Okrem štandardného vybavenia ako sú sprchy, šatne a hygienické zariadenia, kúpalisko ponúka svojim hosťom aj doplnkové služby – úschovňu cenných predmetov a batožiny, šatne a požičovňu športových potrieb. V priestoroch kúpaliska nájdete aj bufety s občerstvením. Aktívnejší z nás, ktorým sa už zunovalo vylihovanie pri vode, môžu navštíviť tenisový kurt alebo minigolfový areál s osemnástimi dráhami.

Kúpalisko Štrand Nové Zámky neponúka len oddych a zábavu – pre návštevníkov mesta, ktorí sa tu rozhodnú stráviť viac dní, sú pripravené pohodlné apartmány. Každý apartmán má vlastné sociálne zariadenie so sprchovým kútom a vybavenú kuchynku. Kapacita apartmánu je 4 osoby. V cene ubytovania je aj parkovanie autom vo vnútri areálu a vstup na kúpalisko.

Ak vás ponuka služieb zaujala a rozhodnete sa navštíviť kúpalisko, nájdete ho na okraji Nových Zámkov, na Bezručovej ulici č. 21.

Štrand Nové Zámky – Služby:

  • Kúpanie pre dospelých a deti v bazénoch s termálnou vodou, oddych a relax v pokojnom a príjemnom prostredí.
  • Okrem kúpania široký sortiment služieb občerstvenia a športového vyžitia a vodných atrakcií.
  • Predpredaj vstupeniek pre organizácie, firmy a občanov za výhodné ceny.
  • Požičovňa športových potrieb, volejbalové ihrisko, tenisové kurty, obrie šachy, priestory pre stolný tenis, dvojdráhová kolkáreň s automatickým stavačom kolkov, bufetom a saunou, vodná kĺzačka – tobogán, minigolf, soláriá voľné plochy pre slnenie a opaľovanie.
  • V blízkosti areálu veľkokapacitné parkovisko motorových vozidiel a jednostopových vozidiel.
  • Niektoré priestory a zariadenia športového charakteru možno využiť pre pohybové aktivity aj v mimosezónnom období.

Zdroj: wikipedia.org


Kúpalisko Štrand Nové Zámky

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete..

Pridaj komentár