Otokar Klein operný spevák

Otokar Klein operný spevák

Otokar Klein operný spevák

Otokar Klein sa narodil 23. septembra 1974 v Nových Zámkoch. Tenorista Otokar Klein vyštudoval operný spev na Konzervatóriu a Vysokej škole múzických umení v Bratislave u profesorky Zlatici Livorovej.

Otokar Klein
Otokar Klein

Následne absolvoval Otokar Klein operný spevák niekoľko speváckych a interpretačných kurzov u Andreja Kucharského, Evy Blahovej, Cristiny Deutekom a spolupracuje s komornou speváčkou prof. Marge Schiml a s Paulou Molinari.

Ešte ako študent sa Otokar Klein operný spevák stal sólistom Komornej opery a Opery Slovenského národného divadla v Bratislave.

V roku 1999 úspešne debutoval v pražskom Národnom divadle ako Vašek v Smetanovej Predanej neveste, v Štátnej opere Budapešť ako Ernesto v Donizettiho Donovi Pasquale a v Slovenskom národnom divadle ako Nemorino v Donizettiho Nápoje lásky .

Otokar Klein operný spevák

Ďalej úspešne debutoval i vo viedenských divadlách Staatsoper, Volksoper a Theater an der Wien, v drážďanskej Semperoper, v Opernhaus Zürich, Oper Köln, De Nederlandse Opera Amsterdam, Teatro Giuseppe Verdi Trieste, Teatro Comunale Bologna, Teatro San Carlo Napoli, Opéra de Nice, Opera Tokyo, Großes Festspielhaus Salzburg, Théâtre Royal de la Monnaie v Bruseli .

Úspechy slávi aj na medzinárodných koncertných pódiách, napríklad v Rakúsku, Nemecku, Belgicku, Holandsku, Francúzsku, Maďarsku, Španielsku, Bulharsku, Taliansku a Mexiku pod vedením dirigentských osobností, akými sú Ondrej Lenárd, Petr Altrichter, Tomáš Netopil, János Kovács, Leoš Svárovský, Andrew Parrott, Ralf Weikert, Ricco Saccani, Vladimir Jurovskij, Serge Baudo, Rafael Frühbeck de Burgos, Rastislav Štúr, Adam Medveczky, Kazushi Ono a ďalšie .

Okrem toho pravidelne koncertuje so slovenskými, českými a maďarskými orchestrami, s Dresdner Philharmonie, s Orchestre Philharmonique de Radio France as Mozarteum Orchester Salzburg .

Otokar Klein angažmá a úspechy

Otokar Klein op.sp

Z minulých sezón Otokara Kleina pripomeňme debutové vystúpenie v bruselskom Théâtre Royal de la Monnaie ( Boris Godunov ), vo Viedenskej štátnej opere ( Barbier zo Sevilly ).

Náslewdne v Opere v Nice ( Don Pasquale ), v Saské štátnej opere Drážďany ( Talianka v Alžíri ), v neapolskom Teatro San Carlo ( Schubertova Omša Es dur ).

Ďalej v Zürišskej Opere ( Predaná nevesta ), v drážďanskom Frauenkirche ( Haydnova Missa in tempore belli ), v koncertných priestoroch Stefaniensaal v Grazi a Festspielhaus v Salzburgu ( Dvořákova Stabat Mater ).

Na scéne Budapeštianskej štátnej opery stvárnil postavy Leopolda ( Židovka ), Quinta ( Uťahovanie skrutky ), Ramira ( Popoluška ) a Almaviva ( Barbier sevilský ). V Slovenskom národnom divadle spieval Janíka ( Predaná nevesta ), Nemorina ( Nápoj lásky ) a Almaviva. Návštevníci Štátnej opery Praha ho počuli ako Ottavia v Donovi Giovannim .

Otokar Klein operný spevákFilharmonický orchester Radia France angažoval Otokara Kleina ku koncertnému prevedeniu opery Domenica Cimarosa Gli Orazi ed i Curiazi, s Drážďanskou “ Staatskapelle “ a filharmóniou toho istého mesta spieval v Rossiniho Stabat Mater.

Ako Arturo účinkoval v koncertnom prevedení Belliniho Puritáni ( Kráľovská opera Kodaň ) a s veľkým úspechom sa predstavil v Predanej neveste publiku bolonského Teatro Comunale, Teatro Giuseppe Verdi v Terste a salzburského Festspielhasu.

Pre viedenský operný festival “ Klangbogen “ bol angažovaný ako Juan v novej inscenácii Massenetovej opery Don Quichotte ( Divadlo na Viedenke ). Pohostinsky potom s rovnakým titulom navštívil Otokar Klein operný spevák Kolínsku operu.

Otokar Klein pracoval s renomovanými dirigentmi ( Rafael Frühbeck de Burgos, Fabio Luisi, Tomáš Netopil, Kazushi Ono, Jerzy Semkow, Stefan Soltész, Ralf Weikert ).

V roku 2014 kandidoval Otokar Klein v komunálnych voľbách do mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch, na post primátora mesta Nové Zámky. Dňa 15.11.2014 ho obyvatelia zvolili a voľby vyhral.

  Zdroj: internet , google.com


Otokar Klein operný spevák

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Sociálnej Sieti

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

Pridaj komentár