Giulio Baldigara

Giulio Baldigara

Giulio Baldigara (Baldigora, Baldigosa, Battigara). Ottavio Baldigara bol Giulio Baldigara najznámejším bratom staviteľom. Giulio Baldigara strávil spolu s bratmi (nesmieme zabudnúť spomenúť ani na Marcantonia Baldigara), vojenskými staviteľmi dlhú dobu v službách Ríše.

Giulio Baldigara
Giulio Baldigara
pevnosť Nové Zámky

V roku 1559 bol Giulio Baldigara poverený Nitrianskym biskupom prezrieť opevnenia Budatin (Budín), Strečno a Trenčín.

 

V roku 1566 pôsobil Baldigara v spolupráci s bratom Juliusom Caesarom Baldigara na tomto projekte, rekonštrukcii múrov pevnosti Trenčín a Szatmár.

V poslednom menovanom meste pokračovali práce pod vedením tychto dvoch bratov až do roku 1573, kedy nové opevnenie Szatmár bolo kontrolované a schválené Ottaviom Baldigara ako dozorcom opevnenia vysokoškolského vzdelávania v Uhorsku.

V roku 1567 Baldigara pripravil projekt na reštaurovanie starých múrov Nových Zámkov (Érsekújvár). Cisárska rada vojny dala Baldigarovi v roku 1571 povolenie na začatie prác. Neskôr však cisár Maximilián II. sa rozhodol úplne prestavať opevnenie a prípravou projektov bol poverený brat Ottavio Baldigara.

Giulio Baldigara

Pri projektovani úzko spolupracoval so svojim bratom Giulio Baldigara v územnom pláne nového mesta, a zdá sa, že kresba je z jeho vlastnej ruky a je v držaní štátneho archívu vo Viedni. Je to kresba ktorá upresňuje kritériá použité pre výstavbu pevnosti Nové Zámky.

Projekt bol schválený kralovskou radou ,a práce, ktoré sa vzdialili od pôvodného návrhu primitivného nákresu, sa začali v roku 1580, pod vedením Ottavia Baldigara. V tomto čase stál Giulio Baldigara pri ňom až do roku 1583. Po tomto dátume o Giulio Baldigara nie sú zaznamenané už žiadne správy.

Preklad: Maria Korinekova Zdroj: treccani.it Licencia: Creative Commons Attribution/Share Alike 3.0


Giulio Baldigara

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Sociálnej Sieti

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

3 thoughts on “Giulio Baldigara

Pridaj komentár