Nové Zámky Farský Kostol

Nové Zámky Farský Kostol

Nové Zámky Farský Kostol

je dominantou námestia a postavený bol v rokoch 1584-85. Pôvodne to bola neskoro gotická jednoduchá stavba, neskôr viackrát prestavaná. Počas Bocskay -ovského povstania kostol sa veľmi zničil a v r. 1612 museli farský kostol takmer celý obnoviť. Zásluhou Petra Pázmanya bol kostol v r. 1633 zrenovovaný. V čase, keď bola novozámocká pevnosť v rukách Osmanov kostol v meste prestavali a slúžil ako mešita na koľko mali turci v pláne vyhlásiť Nové Zámky za eyalát.

Nové Zámky Farský KostolV r.1693 dal kostol opraviť arcibiskup Juraj Széchényi. Jeho erb vidno i dnes: nachádza sa nad dverami vedúcimi do lode kostola a je na ňom nápis: ” Juraj Széchényi ostrihomský arcibiskup 1693 “. V roku 1787 dal kostol zrenovovať J. Batthyányi . Farský Kostol Nové Zámky

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Čítajte tiež: Dominanta mesta – Farský Kostol

Nové Zámky Farský Kostol

Nové Zámky Farský Kostol  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom VIDEO zobrazení


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]

One thought on “Nové Zámky Farský Kostol

Comments are closed.