Nové Zámky Synagógy

Nové Zámky Synagógy

Nové Zámky Synagógy

K väčšiemu osídľovaniu občanov židovského pôvodu na území mesta Nových Zámkoch začalo dochádzať v 19. storočí. Medzi rokmi 1859-1863 si židovská náboženská obec vybudovala svoju prvú synagógu, ktorá sa neskôr stala synagógou pre neologických veriacich.

Nové Zámky Synagógy

Objekt budovy bol navrhnutý podľa vzoru Synagógy na Dohányskej ulici (maď. Dohány utcai zsinagóga) v Budapešti. Nové Zámky Synagógy. Táto synagóga bola zasiahnutá bombovým útokom počas druhej svetovej vojny. Zvláštnosťou bolo, že jej veže a priečelie zostali takmer nepoškodené. Vtedajší magistrát sa ale rozhodol, že táto synagóga bude zbúraná. 

Nové Zámky Synagógy

Čítajte tiež: Nové Zámky Ortodoxná Neologická synagóga Nové Zámky

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov. Nové Zámky Synagógy

Nové Zámky Synagógy  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom FOTO a VIDEO zobrazení 


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]

One thought on “Nové Zámky Synagógy

Comments are closed.