Nové Zámky Prednádražie

Nové Zámky Prednádražie

Nové Zámky Prednádražie

Mestská časť Prednádražie patrí medzi najstaršie moderné sídliská postavené po II. svetovej vojne. Prednádražie tvorí sídlisko tým, že sú tam postavené činžovné panelové domy prevažne v časti pred železničnou stanicou (zastaralý názov nádražie) a preto ten názov ,,prednádražie„. V tejto časti mesta bola vybudovaná viacúčelová budova, ktorá rovnako dostala tento názov a preslávila sa hlavne reštauráciou v hornej časti, ktorú obyvatelia radi navštěvujú a často využívajú na rodinné oslavy a svadby. V časti mesta Prednádražie, vyrástlo naozaj velké množstvo detí, hlavne v sedemdesiatych rokoch minulého storočia.

Sídlisko je všeobecne názov používaný pre miesto dlhodobo obývané ľuďmi. Sídlisko sa nazývajú tiež nové časti miest, často satelitné, ktoré sú primárne stavané ako obytné zóny, pre rýchlo sa rozrastajúce mestskú populáciu, s vícepatrovými obytnými domami, napr. Panelovými domami, tzv. “Paneláky”, obytnými panelovými vežovými domami (vežiaky), malými až stredne veľkými obchodmi, školami a parky. Sídlisko tohto typu bola stavaná v 40. až 90. rokoch 20. storočia na okrajoch veľkých i malých miest. Sídlisko boli vytvorené aby poskytli ľuďom rýchle a lacné bývanie.

Nové Zámky Prednádražie

Nové Zámky Fotoalbum

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Nové Zámky Prednádražie

Nové Zámky Prednádražie  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom FOTO a VIDEO zobrazení

Nové Zámky Prednádražie


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.
[gs-fb-comments]