Nové Zámky Novomestská

Nové Zámky Novomestská

Nové Zámky Novomestská

Novomestská ulica patrí medzi najstaršie moderné sídliská postavené po II. svetovej vojne. Novomestská ulica tvorí sídlisko tým, že po oboch stranách ulice má postavené činžovné panelové domy. Tvorí tak vlastne sídlisko, ktoré je veľmi rado miestnymi obyvateľmi maďarsky prezývané ako PAPAGÁJ TELEP (po slovensky ÚZEMIE PAPAGÁJOV). Je to tým, že každý panelák dostal charkteristické svoje vlastné, veľmi pestré zafarebenie, čo krátko po vojne bolo veľmi odvážne až priam výnimočné. Na sídlisku Novomestská vyrástlo naozaj velké množstvo detí, hlavne v sedemdesiatych rokoch minulého storočia.

Sídlisko je všeobecne názov používaný pre miesto dlhodobo obývané ľuďmi. Sídlisko sa nazývajú tiež nové časti miest, často satelitné, ktoré sú primárne stavané ako obytné zóny, pre rýchlo sa rozrastajúce mestskú populáciu, s vícepatrovými obytnými domami, napr. Panelovými domami, tzv. „Paneláky“, obytnými panelovými vežovými domami (vežiaky), malými až stredne veľkými obchodmi, školami a parky. Sídlisko tohto typu bola stavaná v 40. až 90. rokoch 20. storočia na okrajoch veľkých i malých miest. Sídlisko boli vytvorené aby poskytli ľuďom rýchle a lacné bývanie.

Nové Zámky Novomestská

Nové Zámky Fotoalbum

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Nové Zámky Novomestská

Nové Zámky Novomestská  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom FOTO a VIDEO zobrazení

Nové Zámky Novomestská


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]