Nové Zámky Ľudia Odevy

Nové Zámky Ľudia Odevy

Nové Zámky Ľudia Odevy

 

Nové Zámky Odevy. Rovnako ako dnes, aj v histórii bolo oblečenie pomerne rozmanité a pomenovanie podľa oblasti vzniku, či funkcie. V stručnosti uvádzame niekoľko základných odevov aj s dobovými názvami v mužskej i ženskej variante:

Nové Zámky Ľudia OdevyAko spodná bielizeň slúžili SPODKY, v páse upevnené šnúrkou. V roku 2008 bol nález zbytkov 2 podprseniek na rakúskom zámku Lengberg vo východnom Tirolsku. Tým bolo preukázané, že tieto odevy EXITOVALY I V TOMTO OBDOBÍ. S nástupom korzetov ich používanie a znalosť zanikla.

PONOŽKY dosahovali až k nohaviciam spodkov, ku ktorým ich bolo možné priviazať.

Dámy nosili spodné košieľky zvanej OPLECIE, Chains. Tie mali jednak na ramienka, jednak aj s dlhým rukávom. Ako nový typ základného oblečenia oblečeným miesto Chains pod vrchným odevom, bol COTTE.

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Ľudia a Odevy

Nové Zámky Ľudia Odevy  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom VIDEO zobrazení

Novovozámocký Ľudia Odevy


Novozámčania v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]