Novozámocké hradné hry

Nové Zámky hradné hry

Nové Zámky hradné hry
Kurucký veliteľ, generál Ladislav Ocskay bude popravený! Ocskay, odsúdený pri Františkánskom kláštore a popravný na Hlavnom námestí v Nových Zámkoch. Touto zincsenovanou historickou scénkou z roku 1710 začína kultúrno – historický festival v rámci projektu Na ochranu protitureckých pevností. Novozámocké hradné hry, každý rok vtiahnu návštevníkov do obdobia, keď bolo naše mesto pod tureckou nadvládou. Je to akcia kde si na svoje prídu jak ty najmenší, tak i starší. Je to udalsoť ktorá by mohla prilákať turistou do našeho novozámockého regionu.

Nové Zámky hradné hryNové Zámky Fotoalbum

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Počas celého festivalu prebiehajú

  • – Dobové prezentácie spôsobu života obyvateľov troch vojských táborov
  • – Ukážky z výmeny vojenskej stráže a sprievodu dobovej vojenskej hudby
  • – Organizovaný presun vojsk, vysielanie vojenských poslov
  • – Prezentácia dobových bazárov a trhu s dobovými remeselníckymi výrobkami
  • – Multikuktúrne hudobno-tanečné prezentácie na pódiu
  • – Tvorivé dielne ľudových remesiel pre deti a mládež

Nové Zámky hradné hry 8.-9.10.2010

Nové Zámky hradné hryNové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom FOTO a VIDEO zobrazení

Nové Zámky hradné hry


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]