Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch

Tento vzácny krátky film o kazematoch (ľudovo sa im milne hovorí katakomby), čiže podzemných chodbách v Nových Zámkoch, ktoré sa nachádzajú pod mestom je jedným z mnohých vzácnych videí, ktoré dokumentujú zaujímavé miesta v našom meste.

Týmto krátkým videom, natočeným spravodajským portálom Hospodárske Noviny, nás sprevádza známy novozámocký historik Alexander Štrba, ktorý podrobne vysvetlí krok za krokom históriu i účel týchto podzemných chodieb tzv kazematov.

Novozámocké Katakomby

Je mnoho rodákov, zámčanov, ktorí tieto kazematy, podzemné chodby vôbec nepoznajú, niektorí aj vedia no nevedia, kde sú alebo slovo kazematy nikdy ani nepočuli a poznajú len milný názov katakomby. 

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch

Nové Zámky Fotoalbum

Mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

 

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch

 

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch  Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky v Historickom FOTO a VIDEO zobrazení

Kazematy podzemné chodby v Nových Zámkoch


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovať na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Nájdete u nás veľké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i veľké množstvo informácií o osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]