Adresár mesta Nové Zámky 1937

Adresár mesta Nové Zámky 1937

Adresár mesta Nové Zámky 1937

Adresár mesta alebo tkzv Adresár mesta Nové Zámky z roku 1937 je dalším skvelým spôsobom ako sa virtuálne prmiestniť v čase a trebárs aj spôsob ako si vyhľadať svojich či už  priamych, alebo aj nepriamych  predkov.

Adresár mesta Nové Zámky 1937

Adresár mesta Nové Zámky 1937Adresár mesta Nové Zámky 1937 je prehľad adries úradov, firiem i obyvateľov Nových Zámkov… Toto bol svojho času veľmi užitočný, abecedný zoznam, ktorý zachytává praktický register obyvateľov z roku 1937.

Je to veľmi podrobný prehľad obyvateľov mesta a ľudí z okolia, agend ústredných novozámockých úradov a najdôležitejších obchodných korporácií (pôsobnosť županov, úradov a ich odborov a oddelení). V tých časoch to bol tento adresár mesta veľmi praktická a užitočná príručka každého človeka. 

Toto je historicky vzácny, zároveň rozsiahly adresár obyvateľstva Nových Zámkov a okolitých obcí. Odborovo obsahoval prevažne obchodný, priemyselný a živnostenský. Ďalej tento adresár mesta obsahoval Slovenskú ale aj maďarsko-slovenských register (odborov = činností a živností) k adresáru firiem.

Adresar_mesta_Nové_Zamky_1937

Zdroj: digitalna.kniznica.info, Univerzitná Knižnica v Bratislave


Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovať na Facebooku.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Nájdete u nás veľké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i veľké množstvo informácií o osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

 

[gs-fb-comments]