Site icon Nové Zámky Fotoalbum

Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Na severovýchodnom okraji mesta v blízkosti rozsiahlej záhradkárskej osady sa nachádzajú Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky. Rieka Nitra sa nad Zúgovom rozdeľuje na dve ramená, v mieste kaskád sa tieto ramená spájajú, takže kaskádovité vodopády sú zdvojené v tvare roztiahnutého písmena „V“. Slovko „zúgó“ v maď. opisuje zvuk hučiacej, padajúcej vody.

VIDEO : Nové Zámky Zúgov vodné kaskády

V blízkosti Nových Zámkov, na rovine ako zrkadlo sú na rieke Nitra vodopády. Znie to neuveriteľne a práve preto by ste si ich mali ísť prezrieť na vlastné oči. Vodopády (kaskády) na severovýchodnom okraji mesta sú súčasťou chránenej prírodnej oblasti Zúgov na rieke Nitra.

Fotogaléria: » Nové Zámky Berek Nitra Zúgov Baňa

Pred kaskádami sa rieka Nitra rozdeľuje do dvoch prúdov a tie sa o kúsok nižšie, na kaskádach spájajú. Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky podľa jedného zdroja, sú kaskády umelým výtvorom ako súčasť protipovodňových opatrení.

Nič to však neuberá na pôsobivosti tohto výtvoru s blahodarným hukotom padajúcej vody. Pre lepšiu predstavu o vodopádoch, ktoré som si (len tak pre seba) prirovnal k Niagarským (100x zmenšeným) prikladám satelitnú mapu:

Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Prístup k vodopádom Zúgov je možný autom, bicyklom alebo pešo. Je to priam ideálne miesto pre športové vyžitie v tichom prostredí na čistom vzduchu. Poznámka o tichom prostredí platí len relatívne, lebo najbližšie okolie vodopádov je dotované mohutným hukotom vodopádu. Na jar a v lete tu vraj počuť spev vtákov, preto majú toto miesto radi aj zaľúbenci. Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

   

Zdroj: wikipedia.org


Vodné kaskády Zúgov Nové Zámky

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Facebooku i na Google+.

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete..

Exit mobile version