Site icon Nové Zámky Fotoalbum

Poznávam okolie Nových Zámkov

Poznávam okolie Nových Zámkov

Poznávam okolie Nových Zámkov

Poznávam okolie Nových Zámkov

Prijmite od nás srdečné pozvanie na udalosť: “ Poznávam okolie Nových Zámkov “ a podeľte sa s nami o vaše prázdninové fotografie a zážitky na poznávacích výletoch po okolí (okrese) Nové Zámky.

 

Link na túto FCB udalosť: Poznávam okolie Nových Zámkov

 

Konečne tu máme dlho očakávané letné prázdniny. Určite sa všetci chystáte na vytúžené dovolenky, výlety a tábory, či už k moru, alebo k svojím starým rodičom. No máme tu aj takých ktorý sa nechystajú nikam ďaleko od svojho domova. A práve pre nich, ale samozrejme aj pre ostatných máme ponuku na fakultatívne – poznávacie výlety po okolí (v okrese) nášho mesta Nové Zámky.

Ponúkáme Vám jedinečnú pomôcku o všetkých naších mestách a obciach v našom Novozámockom okrese, kde si môžete zistiť čo a aké zaujímavé miesta Vám náš okres ponúka. Neseďte doma, zbalte si batoh a vyrazte na dobrodružný výlet možná len do vedľajšej obce, alebo z obce do niektorého mesta nášho okresu.

Poznávam okolie Nových Zámkov

Zoznam miest a obcí Novozámockého okresu: http://www.novezamkyfotoalbum.sk/nove-zamky-okolie

 

Poznávam okolie Nových Zámkov

 

Poznávam okolie Nových Zámkov

Nové Zámky ležia v rovinatej krajine úrodnej Podunajskej nížine, na rozlohe 72,56 km². Nové Zámky Okolie sa nachádzajú na dôležitej dopravnej spojnici medzi hlavným mestom Slovenska Bratislavou a maďarským hlavným mestom Budapešťou. Mesto je centrom rovnomenného okresu v Nitrianskom kraji. Nové Zámky sa nachádzajú v strednej časti Podunajskej nížiny, ktorá je súčasťou Malej dunajskej kotliny. Mestom preteká rieka Nitra, 6 km východne tečie rieka Žitava a na severe od mesta preteká potok Chrenovka.

Mesto bolo pôvodne vybudované na rozsiahlom Novozámockom močiari. Leží v nadmorskej výške 119 m. Nové Zámky sú vzdialené 100 km od Bratislavy a 120 km od Budapešti. Väčšia časť mestských kultúrnych pamiatok bola zničená počas druhej svetovej vojny.
V Nových Zámkoch a Okolí sa nachádza množstvo zdrojov termálnej vody, čo dokazujú aj termálne kúpele, ktoré sú hojne vyhľadávaným cieľom. Nové Zámky ponúkajú tiež široké spektrum športového vyžitia. V Okolí mesta Nové Zámky sa nachádza 59 obcí a 2 mestá.

Nové Zámky Fotoalbum
www.novezamkyfotoalbum.sk

 


Poznávam okolie Nových Zámkov

Nové Zámky v historickom, súčasnom FOTO a VIDEO zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum

Nové Zámky Fotoalbum, mesto Nové Zámky v historickom, súčasnom Foto a Video zobrazení. Nové Zámky Fotoalbum je pre nadšencov histórie Nových Zámkov.

Našu stránku a dianie na nej môžete sledovat na Sociálnej Sieti Facebooku i na Google+

Naša webová stránka Nové Zámky Fotoalbum, je pre obyvateľov Nových Zámkov a nadšencov histórie Nových Zámkov. Stránka Nové Zámky Fotoalbum je Informatívneho charakteru, jej obsah sa snaží priblížiť obyvateľom, ale aj potencionálnym turistom mesta Nové Zámky jej históriu, aby mohli bližšie spoznať jej farebnosť a rôznorodosť. Stránka slúži k vzdelávaniu a rozšíreniu si svojich znalostí o histórii mesta Nové Zámky. Najdete u nás veĺké množstvo zaujímavostí o našom meste, jeho históriu, a veľké množstvo FOTO a VIDEO materiálu, ďalej zaujímavé miesta v našom meste i velké množstvo informácií o Osobnostiach našeho mesta, ktoré sa pričinili o jeho zviditeľnenie vo svete.

Exit mobile version